master

אוגוסט 14, 2022

כך תכתבו מאמרים מצוינים לאתר שלכם
מאמר משובח, איכותי, מסקרן ומושך אמור לתקשר עם קהל היעד שלכם בצורה משכנעת ואמינה, שתעזור לו לממש את המטרות שלכם. אם יש לכם עסק ואתם בעליו הגאים של אתר עסקי מסוים, הגיע הזמן להבין כיצד תכתבו לגולשים שלכם הכי טוב שאפשר ואיך תשתמשו כראוי בתוכן בתהליך הקידום לאורך זמן.

תוכן כיתרון בולט

מה משותף לאתר תדמיתי, מכירתי ומגזיני? ניחשתם נכון – כולם מעוניינים להימצא בטופ, לגרוף את כמות הגולשים הגבוהה ביותר וגם להישאר אייטם חם ומעניין בכל רגע נתון. כדי לעשות את זה, האתר נדרש לטפס עד לעמוד התוצאות הראשון של גוגל (ולעתים גם לחמישייה הפותחת) כדי להיחשף למקסימום גולשים, שם עליו להזמין אותם פנימה, מתוך ידיעה ברורה שהם יקבלו תוכן מקצועי, אמין ורלוונטי.

אז איך בדיוק עושים את זה?

בשנים האחרונות עלה משמעותית כוחו של הקידום האורגני, שנבנה בשלבים ובתהליך איטי אך יעיל עד לעליית ביטויים רלוונטיים לאתר שלנו בתוצאות החיפושים. ביטויים אלה מופיעים בתוך תוכן האתר כך שגוגל יוכל להסיק לגבי הימצאותם בתוכו ולהציג אותם כתוצאה רלוונטית לגולשים. הביטויים הללו מופיעים גם במאמרים חיצוניים לאתר, בהם מתפרסם קישור לאתר שלנו וגם הם נדרשים להתייחס לתוכן רלוונטי לתחום הפעילות שלנו.

זה בדיוק מה ש"מאמרי קידום" עושים – מטמיעים ביטויי מפתח בתוך תכנים באתר או שמקושרים לאתר, במטרה לספר לגוגל על תחום הפעילות ולאפשר לו לדרג אותנו טוב יותר. אך תוכן, לא מתחיל ונגמר בפעולות קידום אתרים ויש לו חשיבות רבה מאוד במובן המקצועי, התדמיתי, המיתוגי והמכירתי של האתר, כך שהוא צריך לשמש אתכם הרבה מעבר לרמת ה-SEO.

הצצה לעבודת הכתיבה

בין אם מדובר בתוכן קצר וקליל שכל תכליתו לקדם ביטוי מפתח מסוים ובין אם זהו תוכן מקצועי שאמור לשבת באתר שלכם ולמגנט כל מי שיעיין בו – כתיבת המאמרים לאתר דורשת כישרון ותשוקה. לכן כל עוד אין בכם את הרצון או הדחף לכתוב לעצמכם, מוטב להוציא את העבודה לכותב חיצוני שיעשה אותה עבורכם, כמובן בהתאם לסוג התוכן ומטרותיו.

אם אתם מחליטים לכתוב תוכן בעצמכם, חשוב שתשמרו על מספר דגשים מרכזיים שמאפיינים את המשימה. הדגש הראשון והמרכזי ביותר הוא מבנה המאמרים – גם קריאה, בדומה לאכילה, מתבצעת דרך העיניים וככל שהיא מובאת במרוכז באתר שלכם, היא צריכה תבנית אחידה. ההחלטה על התבנית צריכה להתייחס למה ואיך שהגולשים מעוניינים לצרוך את התוכן שלכם ולדרך שבה צריך לחלק אותו.

לדוגמה, אם אתם כותבים על סטאדי קייס (סיפורי מקרה) מעבודתכם, רצוי שתיצרו תבנית שלפיה תמצית המקרה תובא בפסקה הראשונה, תיאור הבעיה בשנייה והדרך שבה פעלתם עד לפתרון מכאן ועד לסוף המאמר.

הדגש השני שתצטרכו לשמור עליו הוא השפה והטון של התכנים שלכם. שמירה על קצב מסוים, על רמה וסגנון, ניסוח והפשטה של הדברים, הם מה שהופך קהל גולשים מיוזר באתר לקורא פעיל. הפיכת הגולשים לקוראים מביאה לזמני שהייה ממושכים מאוד באתר שלכם (בונוס אדיר לדירוג שלכם בגוגל), מדרבנת אותם לקרוא מכם עוד ועוד וגורמת לפתח כלפיכם אמפתיה, הערכה מקצועית, יחסי אמון ולבסוף – מביאה לרכישה!

טיפים לכתיבת תוכן כמו מלכים

כל תוכן שאתם מוציאים מטעמכם, מוכרח להיות עם חותמת של איכות גבוהה. מדוע? למרות שהוא כתוב, גם התוכן מהווה אלמנט ויזואלי שהעין סורקת. ולכן שגיאות כתיב, טעויות הקלדה, סתירה באמירות או המסקנות, שיבוש של הזרימה הטבעית של התוכן וגם ניסוח לא תחבירי, מעורפל או קלוקל – סודקים את האמון בכם וגורמים לאחרים לחשוב שאתם לא מספיק רציניים.

אנחנו רואים את זה הרבה במאמרים של עורכי דין למשל, שנדמה כאילו הם כותבים לעצמם במקום ללקוח, מאזכרים שלל פסיקות וחקיקות, מעמיסים בציטוטים ובסעיפים ולא מאפשרים לגולש הסביר להבין את הניסוח העמום ששמור רק למשפטנים שלמדו את התחום לעומק. וכך למרות שעל פניו מדובר בסוג מאוד מעונב ואיכותי של כותבים, חלק גדול מהגולשים שלהם פשוט לא יישארו שם כדי להבין את השורה התחתונה.

זכרו שהגולשים לא צריכים בקיאות מקצועית מקבילה לשלכם – הם הגיעו הנה כדי לממש מטרה אישית מסוימת: לצבור ידע, לפתור בעיה, לענות על שאלה, לברר דבר מה בתהליך כוונת הרכישה ועוד. דברו אליהם בשפה שהם מבינים, עשירה, כנה, מכבדת וכן, גם מהנה.

ואם אני רוצה לכתוב לעצמי, אבל גם לקדם את האתר שלי בגוגל?

פרק עצום בתהליך שיווק דיגיטלי לעסקים מוקדש לקידום האורגני בגוגל, שמתבסס כאמור על תוכן שמצויות בו מילות מפתח. לכן אם החלטתם שאתם רוצים לבד מבלי להתפשר על תאימות המאמרים ל-SEO, הנה הדברים שעליכם לעשות:

מחקר מילות מפתח – המחקר צריך לכלול ביטויים תחרותיים שהאתר מעוניין שגולשים יגיעו מהם אליו. ניתן להוציא מחקר מעולה ובחינם בכמה דקות עבודה, להוציא ממנו ביטויים מתאימים ולהפיק מהם נושאים לכתיבה.

תגיות מטא וכותרות – חלוקה לכותרות ראשיות ומשניות, לצד ניסוח איכותי של תגיות המטא עבור כל אחד מהמאמרים שלכם יביאו לתצורה נושאית מוצלחת לגוגל, שיוכל לקשור בין מה שכתבתם עליו למה שהגולשים מחפשים, לפעמים גם מעבר למילת המפתח הבסיסית במאמר.

שימוש בתמונות – מאמרים המשלבים תוכן וויזואלי בתוכם, מגדילים את העניין, הנראות והאיכות של העמוד וגם להם ערך מהותי בקידום. השקיעו בתמונות יפות ומקצועיות שרלוונטיות לנושא המאמר ושמסוגלות אפילו להמחיש אותו כראוי.

תרצה לשמוע יותר פרטים לגבי זה?

אנחנו כאן, ממש

מאחורי המסך

'